Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia 28 Kwietnia 2019 r.


Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia

28 Kwietnia 2019 r.

 

 

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Z okazji uroczystości Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.  Na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy Parafialny Oddział Caritas i Szkolne Koło Caritas z okazji ich święta patronalnego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1500. Po południu o godz. 1500 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, prowadzoną przez zespół Caritas. Bezpośrednio po niej Msza św. Rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia.  Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia są słowa: „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. Dziś po mszach świętych będzie zbierana ofiara do puszek na cele charytatywne.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 915 poświęciliśmy stroje i książeczki komunijne dzieci z klas III. To kolejny etap przygotowania do przyjęcia przez dzieci sakramentu Eucharystii. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach w intencjach dzieci i ich rodzin.
 • W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800, codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730. We wtorek o godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 1. We wtorek rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w tym nabożeństwie w naszym kościele, a wszędzie tam gdzie jest to praktykowane do zbierania się przy kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, Patronki Europy
 • we wtorek – uroczystość Św. Wojciecha Bpa i męczennika głównego patrona Polski
 • w środę – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem Święto Pracy.
 • w czwartek – wspomnienie św. Atanazego. Jest to Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za granicą.
 • w piątek – Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Modlimy się za Emigrację. 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to także I piątek miesiąca, ale z racji uroczystości i rozkładu mszy św. jak w niedzielę nie odwiedzamy chorych. Nie ma też w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • w sobotę – wspomnienie św. Floriana Męczennika, patrona strażaków.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 700 (również bł. Karoliny).
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1700 w środę, i czwartek. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 1730.
 3. Próby przed I Komunią św. codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 1500 w kościele. W czwartek zapraszamy dzieci z rodzicami.
 4. W sobotę o godz. 900 nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po nim sakrament  I spowiedzi dzieci z klas III. Na to nabożeństwo obowiązkowo przychodzą rodzice i w miarę możliwości chrzestni. Przypominamy również, że największym darem na I Komunię jest dobry przykład i przyjęta w tym dniu Komunia św. Dlatego w sobotę także spowiedź dla rodziców i chrzestnych. Prosimy, by pozostali członkowie rodziny wyspowiadali się w wyznaczonych dniach przed I Piątkiem.
 5. Uroczystość  I  Komunii św. będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, 5 maja, o godz. 1100. Wiele miejsc będzie rezerwowanych, więc w miarę możliwości zapraszamy na msze św. o innej godzinie niż 1100. Proszę nie zajmować przed Mszą miejsc w przedsionku i pod chórem. Zajmiemy je dopiero po rozpoczęciu Mszy św., gdy dzieci i rodzice wejdą już do kościoła. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji dzieci do I Spowiedzi i Komunii św. i ich rodzin.
 6. Spotkanie Zastępu św. Michała Archanioła w środę po mszy św. porannej.
 1. Dnia 12 maja br. będziemy przeżywali Odpust Parafialny ku czci św. Stanisława BM. Już dziś zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego przeżywania i świętowania.
 2. Zbiórka elektro-złomu.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.