Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkanocna Niedziela Miłosierdzia 19 Kwietnia 2020 r.   Ostatnio zaktualizowane!


Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkanocna

Niedziela Miłosierdzia

19 Kwietnia 2020 r.

 

  1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Msze św. w kościele o godz. 700, 915, 1100 i 1500. Z okazji uroczystości Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.  Na Mszę św. o godz. 1500 zapraszamy przedstawicieli – tylko 5 osób Parafialny Oddział Caritas z okazji ich święta patronalnego. Najpierw będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po niej Msza św. Rozpoczyna się 76. Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia są słowa: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”.
  2. Zachęcamy całe rodziny do uczestnictwa w mszy św. transmitowanej. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencje, a więc prosimy o ustalenie wcześniej kto przyjdzie. Podczas uczestnictwa w transmitowanej mszy św. na stół należy nakryć biały obrus, postawić obraz, figurkę i krzyż a także zapalić świece.
  3. W tym tygodniu obchodzimy:
  4. we wtorek – uroczystość Św. Wojciecha Bpa i męczennika głównego patrona Polski.
  5. w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.
  6. W dni powszednie Msza św. o godz. 700 i 1800. Pierwszeństwo w uczestnictwie w mszach w kościele mają rodziny zamawiające intencjewg nowego rozporządzenia w naszym kościele po przeliczeniu może to być 16 osób (powierzchnia kościoła ~245 m2  – 1 osoba na 15 m2). Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, w tym czasie księża będą dyżurować w konfesjonale i można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
  7. Przypominamy, że z obowiązku zakrywania twarzy i nosa zwolnieni zostali m.in. duchowni sprawujący kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania.

         Zwolnienie to dotyczy jedynie duchownych, a nie innych wiernych uczestniczących w czynnościach lub obrzędach religijnych oraz, że dotyczy ono wyłącznie czasu sprawowania kultu religijnego.

  1. Przyszła niedziela III Wielkanocy to Niedziela Biblijna.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.