Ogłoszenia na Zielone Święta


 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo czerwcowe. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 700, dla Róży Bł. Karoliny po Mszy św. o godz. 1100. Obchodzimy Dzień Dziękczynienia w Polsce. W Tarnowie zostanie ukoronowana przez kard. Stanisława Dziwisza figura MB Fatimskiej. Msza św. rozpocznie się o 1100, na placu przy kościele św. Józefa i MB Fatimskiej, przy al. Matki Bożej Fatimskiej.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. Zaczyna się okres zwykły.
 • w środę – wspomnienie błogosławionych o. Zbigniewa Strzałkowskiego
  i o. Michała Tomaszka, męczenników.
 • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  Na Mszy św. wieczornej zostaną przyjęci nowi ministranci i aspiranci.
 • w sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. W Tarnowie w kościele
  bł. Karoliny zostanie odprawiona o godz. 1200 przez ks. bpa Andrzeja Jeża Msza św. z okazji 30 rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny. Ciąg dalszy uroczystości diecezjalnych w niedzielę w Zabawie w sanktuarium bł. Karoliny.
 • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Koniec okresu Komunii św.wielkanocnej. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski
  Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. O 1730 nabożeństwo czerwcowe, na które szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Przypominamy o serduszkach z imieniem, nazwiskiem i klasą, które wezmą udział w losowaniu 3 figurek Matki Bożej Fatimskiej.
 2. W tygodniu spotkania grup:
 • Chętni na aspirantów w poniedziałek o 1700 w kościele. O ile możliwe proszę o obecność rodziców.
 • Kandydaci do bierzmowania z kl. I w poniedziałek o 1830 na plebanii.
 • Egzamin dla aspirantów we wtorek o 1640 w kościele.
 • RSM w piątek o 1900 na plebanii.
 • Zastęp św. Michała w sobotę po Mszy św. porannej.
 • próba scholki w środę o 1530 i w sobotę o 1100 na plebanii.
 1. W związku ze zmianami w systemie oświaty, nastąpią zmiany w organizacji przygotowania do tego sakramentu bierzmownia. Szczegóły zostaną podane
  w późniejszym czasie.
 2. Wyjazd do Skołyszyna jutro o 1600 sprzed kościoła. Zapisy u p. Anny.
 3. 11 czerwca Zastęp św. Michała organizuje pielgrzymkę na koronację figury MB Fatimskiej w Miejscu Piastowym, zaś 1 lipca do Częstochowy na ogólnopolską pielgrzymkę czcicieli św. Michała na Jasną Górę. Informacje i zapisy u p. Anny.
 4. 15 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Aby uniknąć blokowania głównej drogi, w tradycyjnej procesji pójdziemy trasą wytyczoną na procesję Różańcową 12 maja br. czyli na Zawodzie obok pp. Chełmeckich i p. Mazgaj i za mostem skręcimy w kierunku tartaku, później koło pp. Legutków, Kmaków i Kozłowskich z powrotem do kościoła. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy: pierwszego poniżej tartaku pp. Gruców mieszkańcy Zawodzia, drugiego obok tartaku pp. Radziaków Róże Różańcowe, trzeciego przy starym domu pp. Kmaków przygotują mieszkańcy Plebańskiego i czwartego na ołtarzu polowym przygotuje Zastęp św. Michała i Liturgiczna Służba Ołtarza.
 5. Dekanalne duszpasterstwo młodzieży organizuje wyjazd na międzydekanalne czuwanie modlitewne w Ropie w piątek. Wyjazd o 1730 z Grybowa, powrót 2200. W sobotę w Starym Sączu dziękczynienie za sakrament bierzmowania. Gdyby ktoś chciał, jechać prosimy o zgłoszenie do wtorku wieczorem.
 6. W najbliższą sobotę w Stopnicy turniej piłki nożnej o puchar Księdza Prowincjała. Drużynie ministranckiej życzymy powodzenia.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy
  o poświęceniu Polski Niepokalanemu Sercu Jezusa, jak historia objawień fatimskich może zmienić życie, czy o kapłanie, którego matka stoi na czele rządu Rzeczpospolitej Polskiej. Jest nowy numer Promyczka Dobra, Małego Promyczka i dwumiesięcznika dla chorych Wstań.