Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą


Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela Zwykła

1 Października 2017 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo Różańcowe. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 700, dla Róży bł. Karoliny po Mszy św. o godz. 1100.
 2. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe, zachęcamy całe rodziny do czynnego udziału w tym Maryjnym nabożeństwie. Na mszy św. o 1100 nastąpi poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św., by mogły już uczestniczyć w nabożeństwie ze swoimi różańcami.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 • w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 • w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 • w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Binczarowskiej. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 1100, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Marek Mikołajczak SCJ. Po Sumie procesja eucharystyczna. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami. Prosimy przygotować feretrony.
 • W tym dniu w cała Polska jest otoczona modlitwą różańcową „Różaniec do granic”. Jako wspólnota kościoła powszechnego włączymy się w tę inicjatywę organizując procesję różańcową z racji odpustu w dzień odpustu czyli 7.10.2017. Procesja różańcowa ruszy spod kościoła o godz. 1600 w kierunku mostu na Zawodziu, później koło p. Radziaków, Legutków i Kmaków i powróci do kościoła. Msza św. po zakończeniu procesji.
 1. W tygodniu spotkania grup:

Aspiranci i kandydaci na ministrantów w poniedziałek o 16:30 w kościele

Ministranci ze Szkoły Podstawowej w poniedziałek o godz. 1700 w kościele.

Lektorzy i ministranci z gimnazjum w poniedziałek o 1800 w kościele.

Dziewczęca Służba Maryi we wtorek o godz. 1500 na plebani.

Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 1900 na plebani

Scholka „Boże Nutki” w sobotę o godz. 1100 na plebani.

 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 1630, na które zapraszamy cały rodziny.
 2. W przyszłą niedzielę – XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Będzie można wziąć udział w zbiórce do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W tym dniu odbędzie się w Grybowie IX Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny, a w Starym Sączu o godz. 1530 w Domu Rekolekcyjnym Opoka rozpoczną się warsztaty nt. „Płodność – Problem – Pomoc, którą przynosi Naprotechnologia.
 3. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy 6, zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek na godz. 1900. Kandydatów z klasy 7 zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek na godz. 1900. Spotkania w salce na plebanii.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1600 w środę, czwartek i piątek. W I czwartek zapraszamy na godzinę świętą. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 5. W I piątek miesiąca podczas mszy św. o godz. 1930 organizowanej dla wszystkich kandydatów do bierzmowania, kandydaci z klasy 6 i 7 w rozpoczną oficjalnie swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania poprzez złożenie podań na ręce ks. Proboszcza. Zapraszamy rodziny kandydatów na mszę św. i wspólną modlitwę w ich intencji.
 6. Prowadzimy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na wsparcie Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Płody ziemi prosimy składać w pomieszczeniu obok garażu.
 7. Przypominamy o składaniu ofiar na sprzątanie naszej świątyni.
 8. 10 mija termin zgłaszania kandydatów do Rady Parafialnej.
 9. Przy wyjściu z kościoła zbierane są jeszcze podpisy na poparcie obywatelskiego projektu budowy chodnika w naszej miejscowości.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. „O różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności” i tym „że powinniśmy płakać nad kościołami zamienianymi w restauracje”.
 11. Komunikaty ks. biskupa: (Marsz życia i Pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku).
 12. Intencje mszalne.