Ogłoszenia na XII niedzielę zwykłą!


 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo czerwcowe.
 2. Zgodnie z zarządzeniem księdza biskupa Andrzeja Jeża przeżywamy dziś niedzielę synodalną, która ma na celu dotarcie do każdego diecezjanina z informacją o zwołaniu synodu i zachęcić do wytrwałej modlitwy o obfite owoce synodu w naszej wspólnocie. Taką niedzielę do zakończenia synodu będziemy przeżywać w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy.
 • w środę – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.
 • w czwartek – Uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Modlitwą otaczamy 266. następcę św. Piotra, papieża Franciszka. Posługujący się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża bądź biskupa mogą tego dnia zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka z Uroczystości śś. Piotra i Pawła zostanie przeznaczone na świętopietrze.
 • w piątek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 • w sobotę – I sobota miesiąca lipca. O 630 odmówimy różaniec.
 • w przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 730.
 1. Do piątku włącznie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 nabożeństwo czerwcowe. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału dzieci i młodzież.
 2. Jutro wyjazd na SDM o godz. 645 spod kościoła we Florynce . Z naszej parafii uda się 4 młodych ludzi.
 3. Od soboty rozpoczynamy wakacyjny plan nabożeństw. Msze św. w dni powszednie rano o godzinie 700. Zaś w niedzielę Msze św. o godz. 730, 1000 i 1700. O 1630 Nieszpory.
 4. W sobotę wyjazd na Jasną Górę – pielgrzymka czcicieli św. Michała.
 5. Zarząd Oddziału Grybowskiego SKT „Sądeczanin” zaprasza wszystkich ma III Zjazd Mieszkańców Ziemi Grybowskiej, który odbędzie się w dn. 9 lipca br. w Binczarowej. Obchody rozpocznie Msza św. o godz. 1100 na ołtarzu polowym pod przewodnictwem Prowincjała Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Sercanów, ks. Wiesława Święcha SCJ. W godzinach od 1300 do 000 na placu przy domu kultury Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje m. in. występy zespołów, wystawę twórców ludowych, degustację tradycyjnych potraw czy zabawę taneczną.
 6. W związku ze Zjazdem Grybowian organizowanym w naszej wsi, w najbliższy wtorek, 27 czerwca, o godz. 1800 w domu kultury odbędzie się spotkanie wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza KGW i Radę Sołecką. Prosimy, by każdy poczuł się odpowiedzialny za przygotowanie tego spotkania, zwłaszcza jeśli zostanie o to poproszony.
 7. Spotkanie trójek klasowych i wszystkich chętnych w sprawie ubezpieczenia grupowego obędzie się w najbliższą środę o godz. 1300 w budynku szkoły.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o braku poczucia humoru szatana, o nawróceniu słynnego restauratora czy o tym, dlaczego papież Benedykt XVI porównał teologa do klowna. Jest nowy numer Czasu Serca. Prosimy odbierać numery zaprenumerowane.