Ogłoszenia na XI Niedzielę Zwykłą


 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. Po sumie procesja eucharystyczna z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej racji po południu nie będzie nabożeństwa czerwcowego. Obchodzimy dziś Diecezjalny Dzień Rodziny. Centralne uroczystości odbędą się w Starym Sączu.
 2. Wczoraj Ksiądz Proboszcz obchodził 30 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Z tej racji Jubilat odprawi o godz. 1100 dziękczynną Mszę św. Polecajmy Bogu Księdza Proboszcza dziękując za Jego posługę w naszej parafii.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, jednego z patronów LSO.
 • w czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. poświęcimy wianki i pobłogosławimy wszystkie dzieci.
 • w piątek – Uroczystość Najśw. Serca Jezusowego. Dzień modlitw
  o Świętość Życia Kapłańskiego. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to równocześnie Dzień Ojca.
 • w sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 nabożeństwo czerwcowe. Do czwartku włącznie nabożeństwo rozpoczniemy Procesją Eucharystyczną. Zachęcamy do jak najliczniejszego udziału dzieci i młodzież.
 2. W najbliższy piątek zakończymy rok szkolny. Nasze świętowanie rozpocznie się w kościele Mszą św. o godz. 800, na którą zapraszamy dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów z pocztem sztandarowym i rodziców. Dla człowieka wierzącego najważniejsze dziękczynienie powinno odbywać się przed Bogiem, dlatego proszę rodziców o niezwalnianie z udziału we Mszy św. swoich pociech, a i o danie przykładu samemu, zwłaszcza jeśli będzie się brało udział w Akademii w szkole.
 3. Decyzją Przełożonego Prowincji Polskiej Księży Sercanów, z dniem 30 czerwca br. kończy swoją posługę w Binczarowej Ksiądz Wikariusz Jakub Bieszczad. Uda się do Rzymu, gdzie podejmie studia specjalistyczne z zakresu Historii Kościoła na Uniwersytecie Gregoriańskim.

W najbliższą sobotę, 24 czerwca, podziękujemy księdzu Jakubowi za posługę kapłańską w naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy świętej o godzinie 1800, podczas której wyrazimy księdzu Jakuba naszą wdzięczność.

Nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Grzegorz Gąkiewicz SCJ – dotychczas wikariusz w parafii Podwyższenia Krzyża w Sosnowcu.

 1. W przyszłą niedzielę we Florynce Odpust ku czci Najśw. Serca Jezusowego, zaś o godz. 1400 na Jaworzu zostanie odprawiona Msza św.
 2. Przypominamy o możliwości dołączenia do pielgrzymki na Jasną Górę z czcicielami św. Michała Archanioła, 1 lipca br. Informacje i zapisy u pani Anny.
 3. W Kamionce Wielkiej powstaje Nowa Szkoła Języka Angielskiego Rudi Rood’s English School. Szczegółowe informacje dla chętnych na plakacie i ulotkach dostępnych w zakrystii.
 4. Spotkanie Zastępu św. Michała w sobotę na Mszy św. wieczornej.
 5. 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o migrantach ze wschodu, o Matce Bożej z Fatimy, która zbawienie stawia na ostrzu noża, czy o Indiach, gdzie zamraża się dzieci.