Ogłoszenia na Wniebowstąpienie


 1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 915, 1100. Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona na „Wielkim Lesie” o godz. 1600. Tam też odśpiewamy majówkę. Nie będzie w kościele Mszy św. popołudniowej o godzinie 1700.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
 • w środę – święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie nabożeństw majowych.
 • w czwartek – wspomnienie św. Justyna. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Dzień Dziecka.
 • w sobotę – wspomnienie św. Karola z Ugandy i towarzyszy.
 • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego – dzień, w którym wspominamy przyjęty sakrament bierzmowania. Dzień Dziękczynienia w Polsce. W Tarnowie zostanie ukoronowana przez kard. Stanisława Dziwisza figura MB Fatimskiej. Msza św. rozpocznie się o 1100, na placu przy kościele św. Józefa i MB Fatimskiej, przy al. Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystą Eucharystię poprzedzi procesja z figurą na Plac Koronacyjny o godz. 900 oraz Nabożeństwo Maryjne.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. O 1730 nabożeństwo majowe, a od czwartku na które szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Przypominamy o serduszkach z imieniem, nazwiskiem i klasą, które wezmą udział w losowaniu 3 figurek Matki Bożej Fatimskiej, również w czerwcu.
 2. W tygodniu spotkania grup:
 • Ministranci we poniedziałek o 1600 na plebanii.
 • Aspiranci w środę o 1615 w kościele.
 • DSM w środę o 1700 w kościele.
 • Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700.
 1. We wtorek, 30 maja, o godz. 630 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła, na które można składać prośby i podziękowania.
 2. W najbliższy czwartek, 1 czerwca, po nabożeństwie majowych zostaną rozdane nagrody dla uczestników konkursu palm. W imieniu dzieci przebywających na zielonej szkole, niech przyjdą rodzice, lub ktoś z rodziny.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1700 w środę, czwartek i piątek. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 1600. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900. W I sobotę przed Mszą św. poranną i podczas Adoracji – różaniec.
 4. Dzieci I-komunijne z klasy III przychodzą obowiązkowo w I piątek na Mszę św. o godzinie 1800.
 5. W I pierwszy piątek miesiąca kandydaci do bierzmowania obowiązkowo udadzą się do Ptaszkowej na Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Gdyby starsza młodzież chciała dołączyć do kandydatów prosimy o zapisy do najbliższej środy do Mszy św. wieczornej. Wyjazd o 1850 spod kościoła. Nie będzie zaplanowanej Drogi Światła.
 6. W dniu 2 czerwca odbędzie się w przy Szkole Podstawowej Festyn z okazji Dnia Dziecka. Rozpoczęcie o godz. 1000. Dyrektor Szkoły Podstawowej wraz z Radą Rodziców zaprasza wszystkie dzieci z rodzicami, również te, które nie chodzą jeszcze do szkoły. Na dzieci będą czekać różne, ciekawe atrakcje.
 7. W dniu 11 czerwca 2017 tj. niedziela w Miejscu Piastowym  odbędzie się koronacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. W związku z tym Zastęp Św. Michała  organizuje na tą Uroczystość  pielgrzymkę. Jest to też możliwość odwiedzenia Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Informacje i zapisy u p. Anny.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o Medjugorie, Fatimie i Lourdes.

 

********

INFORMACJE ZWIĄZANE Z KORONACJĄ FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ W TARNOWIE 4 CZERWCA 2017