Ogłoszenia na Wielkanoc


  1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nieszpory Chrzcielne oraz Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego. Najpierw Pszczelarzom, za ufundowanie nowego paschału. Pani kościelnej za codzienną, a w tych dniach wzmożoną troskę o naszą parafialną świątynię. P. Marzenie Szyszce, p. Stanisławie Pałancewicz, Ewie Obrzut, Adrianowi Grucy i Adrianowi Krężlowi, którzy się zaangażowali w przygotowanie grobu i ciemnicy. Dalej Służbie Liturgicznej, ceremoniarzom parafialnym za przygotowanie Liturgii. Panu Organiście za prowadzenie śpiewu. Scholii Młodzieżowej Adonai za śpiew w czasie Triduum. Strażakom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim i każdą inną pomoc, a p. Józefowi Dudek za udostępnienie swego domu dla wartowników. Scholii dziecięcej „Boże Nutki” za śpiew w czasie rekolekcji i Adoracji. Dzieciom za zbieranie jałmużny wielkopostnej. I Wam, Drodzy Goście i Parafianie, za odbytą spowiedź, modlitwę i liczny udział w Ceremoniach Triduum Paschalnego.
  3. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkiej Nocy. W poniedziałek, w pierwszy dzień Oktawy Wielkanocnej, tradycyjnie w Polsce obchodzonym jako Drugi Dzień Świąt, Msze św. o 700, 915 i 1100. Nie będzie Mszy o godzinie 1700. Taca tego dnia przeznaczona na KUL i UPJPII. Nowenna do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godzinie 1100.
  4. W pozostałe dni Oktawy Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 Adoracja, podczas której Nowenna do Bożego Miłosierdzia, w środę również Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Przypominamy, że z racji Oktawy Wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W tym tygodniu nie będzie spotkań dla dzieci i młodzieży.
  7. W przyszłą niedzielę święto Bożego Miłosierdzia. Na Mszy św.
    o godz. 915 poświęcimy stroje dzieci z klas II i rozdamy świece chrzcielne. Na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy również Parafialny Oddział Caritas i Szkolne Koło Caritas z okazji ich święta patronalnego. Po południu o 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio po niej Msza św. Rozpoczyna się 73. Tydzień Miłosierdzia.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o nadziejach zmartwychwstania, o papieżu Benedykcie czy o zdjęciach Pana Jezusa. Jest nowy numer Miłujcie się. Prosimy odbierać numery zaprenumerowane.