Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocną


 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo majowe. Rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wspomnienie św. Rity z Cascia.
 • w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
 • w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza. Wieczorem, w czasie nabożeństwa majowego, rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego.
 • w sobotę – wspomnienie św. Augustyna z Canterbury.
 • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona na „Wielkim Lesie” o godz. 1600.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. O 1730 nabożeństwo majowe, na które szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać 3 figurki Matki Bożej Fatimskiej. Na nabożeństwach majowych jest bardzo mało dzieci, nawet mimo pięknej pogody.
 2. Z racji Kwartalnych Dni Modlitw o Urodzaje, dawnych dni Krzyżowych we wtorek zostanie odprawiona Msza św. o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory – przy kapliczce u pp. Gruców pod Dziłem o godz. 1800. Rozpoczniemy majówką, zaś po Mszy świętej modlitwa o urodzaje. W kościele nie będzie wieczorem ani nabożeństwa majowego ani Mszy św. Zapraszamy wszystkich pod Dził.
 3. W najbliższy piątek wypada Dzień Matki. O 1000 Msza św. za wszystkie mamy, po niej Akademia w szkole. Niech nasz udział w tej Mszy św. będzie wyrazem dziękczynienia za wszelkie dobro, jakie od nich otrzymujemy. Bardzo proszę, by scholka Boże Nutki przygotowała śpiewy na piątkową Mszę św.
 4. W przyszłą niedzielę Msza św. popołudniowa zostanie odprawiona
  na „Wielkim Lesie” o godz. 1600. Tam też odśpiewamy majówkę.
  Nie będzie w kościele Mszy św. popołudniowej o godzinie 1700.
 5. Parafialną Uroczystością Odpustową zamknęliśmy szereg uroczystości. Dlatego dziś, zgodnie z zapowiedzią przyszedł czas, by wyrazić naszą wdzięczność.

Bóg zapłać pani kościelnej za wykonane prace i troskę o czystość naszej świątyni, panu Organiście, scholom Adonai i Boże Nutki za śpiew w czasie równych uroczystości. Ceremoniarzom za przygotowanie asyst uświetniających uroczystości. Pani Gabrieli Sekule za przygotowane dekoracje kwiatowe. Paniom Marii Siedlarz, Katarzynie Radziak i Annie Sekule za koordynacje działań przy I Komunii św. i przygotowanie pielgrzymki dziękczynnej.

Strażakom za obstawienie procesji i inne prace. Poszczególnym grupom: Zastępowi św. Michała, KGW, harcerzom, nauczycielom, Różom Różańcowym i mieszkańcom Bóg zapłać za przygotowanie stacji i rozważań w czasie nabożeństwa fatimskiego. Dziękujemy młodzieży z kl. I gimnazjum za przygotowanie czuwania z okazji 100-lecia Objawień Fatimskich. Dziękuję za przygotowanie procesji: niosącym feretrony, dzieciom dzwoniącym dzwonkami i sypiącym kwiaty.

Bóg zapłać panu Karolowi Radziakowi za wszelką pomoc (zwłaszcza przy plebanii). Panom Tomaszowi i Karolowi Radziakom za przetarcie klocków i ofiarowaniu fosztów czerwonego dębu.

Bóg zapłać za liczną obecność na czuwaniu i Uroczystej Sumie Odpustowej. Nasza modlitwa i zaangażowanie są wyrazem wiary. Mamy nadzieję, że świadectwo to będzie kontynuowane podczas nabożeństw majowych i czerwcowych.

 1. W tygodniu spotkania grup:
 • Ministranci w poniedziałek o 1600 na plebanii.
 • Aspiranci w środę o 1615 w kościele.
 • DSM w środę o 1700 w kościele.
 • RSM w czwartek o 1900 na plebanii.
 • Mali Pomocnicy w ramach spotkania uczestniczą we Mszy św. w intencji mam w piątek o 1000.
 • Zastęp św. Michała w sobotę po Mszy św. porannej w porannej.
 • Scholka Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.
 1. Redakcja miesięcznika dla dzieci Promyczek dobra organizuje pielgrzymkę dla dzieci na Jasną Górę w dniu dziecka (1 czerwca br). Na parafię zostały przydzielone 3 darmowe zaproszenia – tzn. dla trzech osób z naszej parafii redakcja może pokryć koszty dojazdu. Chętnych prosimy o szybki kontakt z księdzem. Szczegóły dotyczące pielgrzymki na plakacie.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o odpowiedzialności za konstytucję, o wyobcowaniu chrześcijan z dzisiejszego świata czy poczytamy kościelny humor. Są nowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz czasopism misyjnych.