Ogłoszenia na Odpust Parafialny


 1. Dziś Parafialna Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława BM. Słowo Boże głosi i Sumę Odpustową odprawi ks. Tadeusz Gniewek, sercanin z Tarnowa, delegat Konsulty Wyższych Przełożonych Zgromadzeń Męskich w Diecezji Tarnowskiej. Dziś Msze św. o godz. 700, 1100 i 1700. O godz. 1630 nabożeństwo majowe.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Dzień imienin bpa tarnowskiego, † Andrzeja Jeża.
 • w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800. O 1730 nabożeństwo majowe, na które szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież. Prosimy o wykonanie serduszek z imieniem, nazwiskiem i klasą, spośród których codziennie będziemy rozlosowywać 3 figurki Matki Bożej Fatimskiej.
 2. W tygodniu spotkania grup:
 • DSM w środę o 1500 na plebanii.
 • Ministranci w czwartek o 1500 na plebanii.
 • Aspiranci w czwartek o 1645 w kościele.
 • Scholka Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.
 • Msza św. dla młodzieży w sobotę o godz. 2000. Wszyscy kandydaci do bierzmowania uczestniczą w niej obowiązkowo.
 1. Bóg zapłać księdzu Tadeuszowi, naszemu kaznodziei i sumiście za wygłoszone Słowo Boże i przewodniczenie Uroczystej Sumie Odpustowej. Na ręce księdza dziekana dziękujemy za obecność księżom z dekanatu. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i uświetnienie uroczystości odpustowych i Wam, drodzy parafianie za liczny udział i wspólną modlitwę.
 2. W dniu wczorajszym, w wieku 88 lat, zmarła p. Józefa Romańczyk, mama ks. Marka Romańczyka SCJ. Pogrzeb odbędzie się we wtorek (16 maja) o godz. 1300w kościele parafialnym pw. M.B. Wspomożenia Wiernych w Dobczycach. Organizujemy wspólny wyjazd na uroczystości pogrzebowe. Zapisy, jak najszybciej, w zakrystii. Wyjazd we wtorek o 1000 spod kościoła. Gdyby ktoś wybierał się prywatnie autem, również prosimy o zgłoszenie tego zamiaru w zakrystii.
 3. We wtorek kl. III /dzieci pierwszokomunijne/ wraz z rodzicami udadzą się z pielgrzymką dziękczynną do sanktuarium Krzyża św. w Bazylice Mniejszej w Pacanowie. Wyjazd o godz. 600 spod kościoła.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o Fatimie, o zamachu na Jana Pawła II 26 lat temu, czy o 18-letnim słudze Bożym z Włoch. Jest nowy numer Wzrastania.
 5. W ostatnim czasie do wieczności odeszli śp. Jan Widlak i śp. Mieczysław Motyka. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…