Ogłoszenia na Niedzielę Powołaniową


 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo majowe i Nowenna do św. Stanisława. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania i początek Tygodnia Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele. Bóg zapłać za ofiary na WSM xx. Sercanów w Stadnikach złożone dziś na tacę.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 1100 gromadka 31 dzieci z kl. III przyjmie I Komunię świętą. Wczoraj po raz pierwszy przystąpili do sakramentu pokuty. Przez cały tydzień w ramach Białego Tygodnia będą uczestniczyć we Mszach św. Polecajmy ich w naszych modlitwach. Jutro na Mszę św. dzieci przynoszą pamiątki do poświęcenia, jakie otrzymały z okazji I Komunii św.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława BM, głównego Patrona Polski, diecezji tarnowskiej i naszej parafii. 72. rocznica zakończenia II wojny światowej.
 • w sobotę – wspomnienie NMP Fatimskiej. 100. rocznica pierwszych Objawień w Fatimie.
 • w następną niedzielę – Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława. Msze św. o godz. 700, 1100 i 1700. O godz. 1630 Nabożeństwo Majowe. Kazania wygłosi i Uroczystej Sumie Odpustowej będzie przewodniczył ks. Tadeusz Gniewek SCJ, przełożony domu zakonnego xx. Sercanów w Tarnowie, delegat Konsulty Wyższych Przełożonych Zgromadzeń Męskich w Diecezji Tarnowskiej. Po sumie procesja wokół kościoła. Prosimy przygotować feretrony, jak również zapraszamy dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców dzwoniących dzwonkami.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 Nabożeństwo majowe.
 2. W najbliższy piątek młodzież z kl. I gimnazjum poprowadzi czuwanie z okazji 100. rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie. Z tej racji modlitwę rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 1800. Po niej ok. 1900 ruszy procesja różańcowa (można zabrać świece) w kierunku mostu na Zawodziu, później koło Radziaków, Legutków i Kmaków pod kościół. Stacje: 1. koło groty przygotowuje Zastęp św. Michała, 2. koło tartaku: KGW, 3. koło pp. Mółków: harcerze, 4. koło pp. Legutków: mieszkańcy, zaś 5. koło pp. Kozłowskich: nauczyciele. Stacje do obioru w zakrystii. Rozważania poprowadzą wyznaczone Róże Różańcowe. Dzieci pierwszokomunijne wezmą różańce, DSM poduszki, a Mali Pomocnicy MB Binczarowskiej figurkę MB Fatimskiej. Po procesji ok. 2000 inscenizacja Objawień i Adoracja Najśw Sakramentu. Całość zakończymy po godz. 2100. Zachęcamy wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy. Dzieci pierwszokomunijne w ramach Białego Tygodnia obowiązkowo uczestniczą we Mszy św. i procesji, a kandydaci do bierzmowania i kl. III gimnazjum w Adoracji po procesji.
 3. W tygodniu spotkania grup:
 • ministranci w poniedziałek o 1500 na plebanii.
 • aspiranci we wtorek o 1600 w kościele.
 • DSM w środę o 1500 na plebanii.
 • I gimnazjum w poniedziałek, środę i czwartek o 1600 na plebanii.
 • Zastęp św. Michała w sobotę po Mszy św. porannej.
 • Scholka Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy wywiad z bpem Henrykiem Hoserem o Medjugorie, o niezwykłej skuteczności naprotechnologii, o tym, co nasze ciało będzie robić w niebie, czy o modzie na mistykę.