Ogłoszenia na Boże Ciało!


 1. Dziś Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, zwana potocznie Bożym Ciałem. Zabieramy dziś na ulice Jezusa Chrystusa pod postacią Chleba, by wyznać wiarę w jego prawdziwą obecność pod postaciami chleba i wina. Nieść Go będziemy w monstrancji, ale również w naszych sercach, do których przyjęliśmy go, przygotowawszy je przez spowiedź.
 2. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1700. Nie będzie dziś nabożeństwa czerwcowego. Ofiary składane dziś na tace zostaną przeznaczone na hospicja i wybrane dzieła charytatywne.
 3. Przez cały tydzień, podczas tradycyjnej Oktawy, będziemy iść w procesji wokół kościoła, aby utrwalić w naszych sercach tę wiarę. Procesja będzie ruszać codziennie o 1730, z wyjątkiem niedzieli. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 1100, na której będziemy dziękować Bogu w 30-lecie kapłaństwa księdza Proboszcza. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, aby uczestniczyli w procesjach przez całą Oktawę.
 4. Msza św. dla młodzieży w sobotę o 2100. Kandydaci do bierzmowania i uczniowie kl. III gimnazjum uczestniczą w niej obowiązkowo. Będziemy dziękować za przyjęty sakrament bierzmowania. Uczniów kl. II Gimnazjum proszę o przyjście dzisiaj na 1600 na plebanię na krótkie spotkanie.
 5. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia procesji Bożego Ciała. Najpierw wszystkim trudzącym się przygotowaniem ołtarzy na Boże Ciało, strażakom za udział i zabezpieczenie procesji na całej trasie. Wszystkim niosącym baldachim, feretrony i sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym dzwonkami, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Małym Pomocnikom MB Binczarowskiej. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła p. Bogumile oraz osobom, pomagającym w pracach, zwłaszcza za wykoszenie trawy. Cały trud jest wyznaniem wiary w żywą obecność Jezusa pod postaciami chleba i wina.
 6. Porządek procesji:

 

 1. krzyż i akolitki
 2. sztandary, poduszki, feretrony
 3. ministranci, lektorzy
 4. dzieci sypiące kwiaty
  i dzwoniące dzwonkami
 5. baldachim z Sanctissimum
 6. wszyscy pozostali…