Ogłoszenia 26 marca 2017r.


 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Składka z Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach w Polsce możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś Niedziela Laetare, która kiedyś rozpoczynała Wielki Post, a dziś dniem radości wśród postu. Obchodzimy również dzień modlitw za więźniów. Caritas Parafialna rozprowadza wielkanocne baranki i paschaliki w cenie 5 zł.
 3. W tym tygodniu obchodzimy w sobotę – I sobota miesiąca kwietnia. Mszą św. o godz. 1900 rozpoczynają się rekolekcje parafialne. Plan rekolekcji.
 4. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700, o 1630 Adoracja Najśw. Sakramentu, podczas której w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o 1500, zaś dla dorosłych o 1630, potem Msza św.
 5. Trwa skupienie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania połączone z nowenną do Ducha św. Każdy kandydat zobowiązany jest być codziennie na Adoracji i Mszy św. wieczornej. Wczoraj kandydaci otrzymali krzyże. Jutro o godz. 1545 rozpocznie się Adoracja Najśw. Sakramentu, podczas której będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. Na poniedziałkową Adorację i Mszę św. zapraszamy również rodziców kandydatów. W środę 29 marca 2017 r. o 1530, w Kąclowej bp Stanisław Salaterski udzieli bierzmowania uczniom kl. III gimnazjum. Prosimy, by kandydaci i świadkowie zgromadzili się pod kościołem w Kąclowej o 1455.

Pamiętajmy o modlitwie w intencji kandydatów, ich świadków i księdza Biskupa.

 1. W najbliższy piątek o godz. 1800 na sali widowiskowej Domu Kultury w Binczarowej odbędzie się premiera sztuki Gość Oczekiwany Zofii Kossak-Szczuckiej, przygotowana przez młodzież naszej parafii zgromadzoną w Domu Kultury. Dziękując za zaangażowanie pani Annie Radzik, Annie Motyce, Małgorzacie Radziak i młodzieży za to wielkie dzieło, serdecznie zachęcam do obejrzenia spektaklu, który może być doskonałym sposobem przeżycia Wielkiego Postu. Pokaz postpremierowy w sobotę, 1 kwietnia, o godz. 1730.
 2. Przypominamy, że w najbliższy piątek, 31 marca Eucharystią o 1800 w Bazylice św. Katarzyny w Grybowie rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa trasą im. bpa Józefa Gucwy.
 3. Droga Krzyżowa ulicami Binczarowej planowana jest na 7 kwietnia. Pójdziemy drogą krzyżową Moje spotkanie na Krzyżowej Drodze, którą przygotują poszczególne grupy. Początek Drogi Krzyżowej na skrzyżowaniu dróg schodzących na Zawodzie i na Wojenne. Poszczególne stacje prosimy (o ile w planie nie zaznaczono inaczej), by przygotowała młodzież mieszkająca w danym miejscu.
 4. Kolejny Synaj, ogólnodiecezjalne Spotkanie Młodzieży odbędzie się w Tarnowie, w Niedzielę Palmową, 9 kwietnia br. połączone z XXXII Światowym Dniem Młodzieży. Istnieje możliwość zabrania się na to spotkanie w Kąclową. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z księdzem Jakubem do najbliższej środy (29 marca br.).

  10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o podziale administracyjnym Kościoła w Polsce, o niebezpieczeństwie praktykowania jogi przez chrześcijan, o cudzie narodzin wbrew „wyrokowi” lekarzy.

 

Rekolekcje Wielkopostne 2017

Droga Krzyżowa ulicami plan