Ogłoszenia 19 III 2017 r.


 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1615 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Składka z Gorzkich Żali zostanie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach w Polsce możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Kościoła świętego, patrona Zgromadzenia SCJ.
 • w piątek – dzień Misjonarzy Męczenników. Diecezja tarnowska ma ich czworo: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa, s. Czesława Lorek.
 • w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. porannej będzie można podjąć Adopcję Dziecka Poczętego.
 • w przyszłą niedzielę – dzień modlitw za więźniów.
 1. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1700, o 1630 Adoracja Najśw. Sakramentu, podczas której w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o 1500, zaś dla dorosłych o 1630, potem Msza św.
 2. W najbliższy czwartek kandydaci rozpoczną skupienie przed przyjęciem sakramentu bierzmowania połączone z nowenną do Ducha św. Każdy kandydat zobowiązany jest być codziennie na Adoracji i Mszy św. wieczornej, zaś w niedzielę na dowolnej Mszy św. i Gorzkich żalach. W sobotę rozdamy krzyże kandydatom, dlatego w sobotę zapraszamy rodziców i świadków kandydatów. Po Mszy św. krótka próba, a potem konferencja dla świadków. Możliwość spowiedzi planowana jest na przyszły poniedziałek.
 3. W środę 29 marca 2017 r. o 1530, w Kąclowej bp Stanisław Salaterski udzieli bierzmowania uczniom kl. III gimnazjum. Pamiętajmy o modlitwie w intencji kandydatów, ich świadków i księdza Biskupa.
 4. W tygodniu spotkania grup:
 • DSM w środę o 1500 na plebanii.
 • aspiranci w czwartek o 1430 na plebanii.
 • ministranci w czwartek o 1600 w kościele.
 • Mali Pomocnicy Matki Bożej Binczarowskiej poprowadzą Drogę Krzyżowa w piątek o 1500   
 • RSM w piątek o 1900 na plebanii.
 • próba scholki Boże Nutki w sobotę o 1100 na plebanii.
 1. W piątek 31 marca Eucharystią o 1800 w Bazylice św. Katarzyny w Grybowie rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa trasą im. bpa Józefa Gucwy. Przejście nocą 33 km przez Siołkową, Ptaszkową, Kąclową, Podchełmiem i do Grybowa. Zapisy drogą elektroniczną na stronie: www.edk.org.pl. Spotkanie organizacyjne dla chętnych w Centrum Duszpasterskim w Grybowie 21 marca 2017 r. o godz. 1800. Drogę Krzyżową ulicami Binczarowej planujemy na 7 kwietnia. Więcej informacji za tydzień.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy Numer Małego Gościa Niedzielnego.