Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkanocna 29 Kwietnia 2018 r.


Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna

29 Kwietnia 2018 r.

 

 1. Dziś Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1700. O godz. 1630 zapraszamy na nieszpory. Dziś w sposób szczególny modlimy się za kierowców.
 1. W Poniedziałek rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Zachęcamy do jak najliczniejszego uczestnictwa w tym nabożeństwie w naszym kościele, a wszędzie tam gdzie jest to praktykowane do zbierania się przy kapliczkach i odmawiania litanii Loretańskiej całymi rodzinami..
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem Święto Pracy. O godz. 630 zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 • w środę – wspomnienie św. Atanazego. Jest to Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za granicą.
 • w czwartek – Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Modlimy się za Emigrację. 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to także I czwartek miesiąca.
 • w piątek – wspomnienie św. Floriana Męczennika, patrona strażaków.
 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz. 700 (również bł. Karoliny).
 2. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1800, o 1730 Nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do św. Stanisława.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. od godz. 1700 w środę, i piątek. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 1630. Odwiedziny chorych w I piątek od godz. 900.
 1. Próby przed I Komunią św. codziennie od poniedziałku do środy o godz. 1500 w kościele. W środę zapraszamy dzieci z rodzicami.
 2. W sobotę o godz. 900 nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, po nim sakrament  I spowiedzi dzieci z klas III. Na to nabożeństwo obowiązkowo przychodzą rodzice i w miarę możliwości chrzestni. Przypominamy również, że największym darem na I Komunię jest dobry przykład i przyjęta w tym dniu Komunia św. Dlatego w sobotę spowiedź dla rodziców i chrzestnych. Prosimy, by pozostali członkowie rodziny wyspowiadali się w wyznaczonych dniach przed I Piątkiem.
 3. Uroczystość  I  Komunii św. będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę, 6 maja, o godz. 1100. Wiele miejsc będzie rezerwowanych, więc w miarę możliwości zapraszamy na msze św. o innej godzinie niż 1100. Proszę nie zajmować przed Mszą miejsc w przedsionku i pod chórem. Zajmiemy je dopiero po rozpoczęciu Mszy św., gdy dzieci i rodzice wejdą już do kościoła. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji kandydatów do I Spowiedzi i Komunii św.
 1. Dnia 13 maja br. będziemy przeżywali Odpust Parafialny ku czci św. Stanisława BM. Kazania wygłosi i uroczystej sumie będzie przewodniczył nasz współbrat ks. Józef Furczoń SCJ, który długie lata pracował we Francji, a obecnie pracujący w Warszawie.
 2. Wójt Gminy Grybów oraz Burmistrz Miasta Grybowa zapraszają mieszkańców Gminy Grybów na bezpłatną projekcję filmu „WYKLĘTY”, która odbędzie się dnia 3 maja 2018r. (czwartek) o godz. 1600 w Kinie „Biała”, w Grybowie. Bezpłatne wejściówki są do odbioru w Kinie w godzinach pracy. „Wyklęty” to oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę.
 3. Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie, filia w Binczarowej organizuje Konkurs Plastyczny z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w dniach 29 marca – 21 maja. Nastąpiła zmiana czasu trwania konkursu- został wydłużony. Szczegóły w regulaminie w gablocie oraz w Internecie
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o błogosławionej pielęgniarce – Hannie Chrzanowskiej, oraz o drugiej twarzy Facebooka, czyli co wie o nas Internet, a także o dylematach rodziców broniących praw do wychowania swoich dzieci. Jest nowy numer Promyczka Dobra i Małego Promyczka.