Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Adwentu 17 grudnia 2017 r.


Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu

17 grudnia 2017 r.

  1. Dziś III Niedziela Adwentu nazywana GAUDETE – RADUJCIE SIĘ. Msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600, Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
  2. Dziś odbędzie się spowiedź w naszej parafii od godz. 1400 do godz. 1600. O 1600 Nowenna, po Nowennie msza św.
  3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1600. Zapraszamy na Roraty wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych. Roraty o godz. 1600. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe. Nowenna do Dzieciątka Jezus po Roratach. Tradycyjnie prosimy dziewczęta z zespołu „Adonai” o prowadzenie śpiewu Nowenny. W piątek odwiedziny chorych od 900 prosimy zgłaszać dodatkowe odwiedziny w zakrystii.
  4. W przyszłą sobotę o 630 Nowenna do Dzieciątka Jezus. O 700 ostatnie Roraty, a w Niedzielę o 630 ostatni dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus.
  5. Dzieci uczestniczące w Roratach prosimy by przyniosły swoje podpisane plansze, do których przyklejały obrazki z poszczególnych dni w sobotę na ostatnie Roraty. Dla najwytrwalszych przewidziane są pamiątki, które będą rozdawane w przyszłą Niedzielę po mszy św. o 1100.
  6. W przyszłą Niedzielę, czyli w Wigilię Bożego Narodzenia harcerze wniosą do naszej świątyni Betlejemskie Światełko Pokoju. Po każdej mszy św. będzie można odpalić dla siebie by zapłonęło na naszych wigilijnych stołach. Po mszy św. o 1100 światełko będzie można odpalić przy wejściu na plebanię. W tym dniu msze św. tylko o 700, 915, 1100. Nie będzie mszy popołudniowej. Zapraszamy na Pasterkę o północy, a o 2330 zespół Adonai zaprasza na wspólne kolędowanie.
  7. W tygodniu z racji spowiedzi dekanalnych nie będzie spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych. Spotkanie Zastępu Św. Michała Archanioła w Sobotę po mszy św. o 700.
  8. Spotkanie odpowiedzialnych za przygotowanie Orszaku Trzech Króli w piątek o 1700 w domu kultury. Parafia wraz z domem kultury przygotowuje po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Prosimy o otwartość na prośby młodzieży i o zaangażowanie jak w ubiegłym roku.
  9. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów organizuje rekolekcje „Narty z Jezusem”. Zachęcamy pełnoletnią młodzież chcącą spędzić sylwestra w górach na spotkanie Noworoczne. Termin 27.12 – 02.01 podczas którego organizowany jest kurs tańca, warsztaty muzyczne, zabawa sylwestrowa, pasterka na Rusinowej Polanie i wiele innych atrakcji. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o Fenomenie polskich Rorat. W Małym Gościu dla dzieci witraż do wyklejania i powieszenia na szybie.