Ogłoszenia Parafialne na II Niedziela Adwentu 10 Grudnia 2017 r.


Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu

10 Grudnia 2017 r.

 

 1. Dziś II Niedziela Adwentu msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600, O godz. 1530 Nieszpory Adwentowe. Obchodzimy dzisiaj Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. Po Mszach św. członkowie Caritasu będą zbierać ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, jak również rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy. W zakrystii można nabywać poświęcone opłatki i lampiony adwentowe w cenie 15 i 16 zł.
 2. W środę modlimy się w sposób szczególny za ofiary stanu wojennego.
 3. W sobotę 16.12. rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. Tradycyjnie prosimy dziewczęta z zespołu „Adonai” o prowadzenie śpiewu Nowenny po Roratach.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Jest to także czas w którym udziela się specjalnego błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa. W tym dniu odbędzie się spowiedź w naszej parafii od godz. 1400 do godz. 1600. O 1600 Nowenna, po Nowennie msza św.
 5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 6. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1600. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na Roraty wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych. Roraty o godz. 1600. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe.
 7. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy.
 • w czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża prezbitera i doktora Kościoła.

W tygodniu spotkania grup:

 • ministranci w poniedziałek o 1515 w kościele.
 • lektorzy we wtorek o godz. 1700 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi o 1500 w środę na plebanii.
 • Odpowiedzialni za przygotowanie Orszaku Trzech Króli w piątek o 1700 w domu kultury. Parafia wraz z domem kultury przygotowuje po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Prosimy o otwartość na prośby młodzieży i o zaangażowanie jak w ubiegłym roku.
 • Ruch Sercańskiej Młodzieży w piątek o 1800 na plebanii.
 • Schola dziecięca w sobotę o 1100 na plebanii.
 • Kolędnicy Misyjni w sobotę o godz. 1200 na plebanii.
 1. W tym tygodniu kandydaci do sakramentu bierzmowania mają swoje obowiązkowe spotkania formacyjne. Odbywają się one o godz. 1800 na plebanii. W poniedziałek kl. 6 Sp. we wtorek kl. 7 Sp. w środę kl. 2 Gim. w czwartek kl. 3 Gim.
 2. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów organizuje rekolekcje „Narty z Jezusem”. Zachęcamy pełnoletnią młodzież chcącą spędzić sylwestra w górach na spotkanie Noworoczne. Termin 27.12 – 02.01 podczas którego organizowany jest kurs tańca, warsztaty muzyczne, zabawa sylwestrowa, pasterka na Rusinowej Polanie i wiele innych atrakcji. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
 3. Od poniedziałku do piątku w godz. od 800 do 900, przy szkole są do odebrania kody i worki na śmieci. Pani sołtys prosi by tego nie odkładać na ostatnią chwilę.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o Niedziele bez handlu – to się wszystkim opłaci”, a także „Jedną ręką trzymam Boga drugą Krucjaty – dzięki temu nie mam wolnej by sięgnąć po kieliszek – świadectwo abstynenta”.