Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu


Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu

03 Grudnia 2017 r.

 

 1. Dziś I Niedziela Adwentu msze św. o godz. 700, 915, 1100 i 1600, po mszy św. o godz. 700 i 1100 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 1530 Nieszpory Adwentowe. Rozpoczynamy dziś Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym i jego pierwszy okres – Adwent.
 2. Dzisiaj po pierwszej mszy św. poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny, które wraz ze świecami na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabywać u członków Caritas przed kościołem. W zakrystii do nabycia lampiony adwentowe w cenie 15 i 16 zł.
 3. Codziennie Msza św. o godz. 700 i 1600. W środę po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wraz z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy na Roraty wszystkich – zwłaszcza dzieci i młodzież. Zachęcamy wszystkich uczestników Rorat o zabranie światła – lampionów, które poświęcimy w poniedziałek. Roraty o godz.1600. Podczas tegorocznych rorat podejmiemy tematykę Strażnika Skarbów – osoby Św. Józefa. Pół godziny przed Roratami śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o podjęcie czego prosimy Róże Różańcowe.
 4. W poniedziałek modlimy się w sposób szczególny za bezrobotnych.
 5. We wtorek rozpoczyna się triduum dla młodzieży żeńskiej przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. W czwartek I czwartek miesiąca, od 1500Adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitw i pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
 8. W tym tygodniu obchodzimy:
 • w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego.
 • w piątek – uroczystość Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Na mszy św. o godz. 1600 nastąpi przyjecie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zostaną też poświęcone i rozdane medaliki i łańcuszki dla dzieci pierwszokomunijnych.

W tygodniu spotkania grup:

 • ministranci w poniedziałek o 1500 w kościele.
 • lektorzy we wtorek o godz. 1700 w kościele.
 • Dziewczęca Służba Maryi o 1500 w środę na plebanii.
 • Odpowiedzialni za przygotowanie Orszaku Trzech Króli w czwartek o 1700 domu kultury. Parafia wraz z domem kultury przygotowuje po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Prosimy o otwartość na prośby młodzieży i o zaangażowanie jak w ubiegłym roku.
 • Schola dziecięca w sobotę o 1100 na plebanii, po próbie spotkanie dla kolędników misyjnych.
 1. Mikołaj, który w tym roku ma wyjątkowo dużo zajęć, dotrze do dzieci i młodzieży z grup parafialnych w dniu 9.12 tj. w sobotę o godz. 900 do kościoła.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym artykuł m.in. o „mężczyźnie silnej wiary, człowieku pracy i modlitwy, wzorze ojca – św. Józefie, a także „pokolenie smartfona – lektura obowiązkowa dla rodziców”.